oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Snowboard Macerası oyunu

TAM EKRAN

Snowboard Macerası [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Snowboard Macerası oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Minik snowboard cumuz, bayir asagi çok güzel hareketlerla kayip puan topluyor, bakalim siz nasil hareketler yapip kaç puan alacaksiniz. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin, yamaçtan asagi kaymaya baslayan snowboard cuyu mouse yardimiyla kontrol edin, atlayislar sirasinda klvyeden A-S-D tuslarini kullanarak yaptiginiz akrobatik hareketlerle puan toplamaya çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Snowboard Macerası


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar