oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Şiş Kabab oyunu

TAM EKRAN

Şiş Kabab [3.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Şiş Kabab oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Bu oyun .com da bulunan diğer dükkan işletme oyunlarına benzer şekilde hazırlanmış eğlenceli bir beceri oyunu. Bay barbeque yeni açtığı şiş kebap dükkanında müşterilerine barbekü üzerinde pişmekte olan malzemelerden şiş kebaplar hazırlayacak. Barbekülerde bantlar halinde geçen yemekleri aynı hizada yakalayarak şiş kebaplar hazırlamasında Bay Barbeque'ye yardım edin. Oyunu MOUSE ile oynayın.WEBMASTER NOTU: .com dan oyun ve açıklama alan webmaster arkadaşlar, lütfen aldığınız oyunun en azından İSMİNİ com dan farklı belirlerseniz mutlu oluruz.

Oyunla ilgili etiketler: Şiş Kabab Kabab Şiş


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *