oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Siparis Tasi oyunu

TAM EKRAN

Siparis Tasi [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Siparis Tasi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Hamburger , sosisli , patates kizartmai yemesi güzel ve kolay, bakalim abur cubur tasimasida okadar kolay mi ? Siparis edilen menu leri saticidan alip stadyum da bekleyen arkadasiniza götürmeyi deneyin yolda karsiniz çikan engellere dikkat ederken tepsinin de dengesini korumaya çalisin. Dengeli beslenme dedikleri bu olsa gerek.. Oyun yüklendikten sonra THIS WAY TO GAME butonunu tiklayin, siparis listesini aklinizda tutun ve OK butonunu tiklayin, gelecek ekrandan aldiginiz siparis e uygun olan menüyü seçerek oyuna baslayin, klavyeden sag-sol ok tuslarini kullanarak engellerden kaçin, mouse ile tepsinin dengesini saglamaya çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Siparis Tasi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *