oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sinirsiz Korku oyunu

TAM EKRAN

Sinirsiz Korku [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Sinirsiz Korku oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
seytani güçlerin hakimi Encon sehirde terör estirmeye devam ediyor korkunu sinirlari hayal gücünüzle çevriliri, sehri Encon seytanindan korumak için bir maceraya atiliyorsunuz, bu oyun sizin maceranizin hikayesini anlatiyor. Oyun yüklendikten sonra gelecek ekranda oyun kontrol tuslarini ögrenmeye çalisin, PLAY GAME butonuna basarak oyuna baslayin, hareket için yön tuslarini, saldiri için A-S-D tuslarini ve bu tuslarin kombinasyonlarini, silah degistirmek için Z-X-Q tuslarini kullanabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Sinirsiz Korku


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *