oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


silahsör Gücü oyunu

TAM EKRAN

silahsör Gücü [2.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan silahsör Gücü oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Dört silahsörünüz ile zorlu bir çatismaya giriyorsunuz, bu savasta süper jet uçaklari, güçlü savasçilar ve tuzaklarla savasmaniz gerekecek. Oyun yüklendikten sonra klavyeden J tusuna basin, gelen ekranda A-D tuslarini kullanip oyuncu seçin, J tusuna basarak devam edin, gelen ekranda, küçük yesil oku tiklayin, daha sonraki ekranda küçük siyah oku tiklayarak oyuna baslayin. Klavyeden A-S-D-W tuslarini kullanarak savasçinizi yönlendirin, J tusuna basarak ates edin, oyun ekraninda görünen güç verici nesneleri toplayarak saglik kazanin ve ates gücünüzü arttirin, rakiplerinizi yerek oyunu kazanin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: silahsör Gücü


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *