oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


seytanin satosu oyunu

TAM EKRAN

seytanin satosu [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan seytanin satosu oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Bu oyun 16 yasindan küçük ziyaretçilerimiz için siddet ve korku unsurlari içerdigi için uygun degildir. Lütfen ayni yada farkli bir kategoriden baska bir oyun seçiniz. Oyunda dünya düzenini ele geçirmeye çalisan seytani güçlere karsi bir maceraya atiliyorsunuz, karanliklar prensinin satosunun karanlik ve korkunç koridorlarinda zombi ve yaratiklara karsi savasmaniz gerekiyor, satonun kalbine kadar yapacaginiz bu tehlikeli yolculukta odalar ve yolunuz üzerinde bulacaginiz silah ve cephaneleri kullanarak rakipleriniz ile savasacaksiniz. Oyun yüklendikten sonra SKIP butonu ile açiklamalari geçin, gelen menüden INTRODUCTION butonuna basarak oyundaki kontrol tuslarini ögrenebilirsiniz, klavyeden yön tuslari ile hareket edin, SHIFT tusu ile kosun, CTRL ile silahlarinizi kullanin, SPACE tusu ile ziplayin, yukari ok ve SPACE tusu ile ziplayip tutunun. ilk bölümde tutunup sag tusla sürüklenerek geçmeniz gereken bir engel var, 1-8 tuslari ile topladiginiz çesitli silahlari kullanabilir, bazi odalarda bulacaginiz yesil renk siringalar ile sagliginizi arttirabilirsiniz, oyunda çözmeniz gereken bir çok sir ve sifre var. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: seytanin satosu


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *