oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Serbest Düsme oyunu

TAM EKRAN

Serbest Düsme [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Serbest Düsme oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Terörist Professör Darkken'in laboratuarini bulmak üzere operasyondasiniz ancak olayla ilgili hazirladiginiz dosya profesörün ani bir saldirisi sonucu uçaktan düsüp havaya saçiliyor. Raporu toplayip kurtarmak için uçaktan parasütle atliyorsunuz. sirt çantanizda parasüt haricinde birde küçük dostunuz var, parasüt ile asagi inerken prfosörün saldirilarindan, yildirim çakan bulutlardan, plazma isinlarindan kaçarken elinizdeki atropla bir yandan dagilan rapor sayfalarinizi toplamaya bir yandanda sirt çantanizdan ikide bir düsen küçük dostunuzu kurtarmaya çalisiyorsunuz. Oyun yüklendikten sonra START butonuna, oyunla ilgili açiklamalari okuduktan sonra NEXT butonuna basarak oyuna basalayin. Oyunu mouse ile oynayabilir, elinizdeki atropu kullanmak için sol tiklayabilirsiniz. iyi eglenceler...

Oyunla ilgili etiketler: Serbest Düsme


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *