oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Savunma Kalkanı oyunu

TAM EKRAN

Savunma Kalkanı [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Savunma Kalkanı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Gezegeniniz bir uzayli kolonisinin tehdidi altinda ? amaçlari dünyanizi yok etmek, bilim adamlarinizca gelistirilmis elektromanyetik savunma kalkaninizi kullanarak uzayli koloniden gelen saldirilari geri püskürtmeli gezegeninizi kurtarmalisiniz. Oyun yüklendikten sonra PLAY GAME butonuna tiklayin, oyunun nasil oynandigini gösteren demoya göz atip NEXT butonuna tiklayin, zorluk derecesi, görüntü kalitesi gibi opsiyonlari ayarlayip START butonuna basarak oyuna baslayin, düsman tarafindan atilan gök taslarinin gelis yönleri ile gezegen arasina mouse ve sol tiklamayi kullanarak bir kalkan hatti çizerek gelen göktasinin kalkandan sekerek uzayli kolonisine yönelmesini saglayarak gezegeninizi savunun. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Savunma Kalkan


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *