oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Şatonun Büyücüsü oyunu

TAM EKRAN

Şatonun Büyücüsü [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Şatonun Büyücüsü oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
satonun Büyücüsüne düsman kuvvetlere karsi savunma yapmasinda yardimcu olun, büyücümüz sihirli sopasi ile yarattigi kaya parçalarini satoya saldiran askerlere atarak satosunu savunmaya çalisiyor. Yükleme tamamlandiktan sonra PLAY GAME butonuna basin, START butonu ile oyuna baslayin, mouse yardimiyla sol tusu basilitutarak daireler çizerek olusturacaginiz kaya parçalarini düsman askerleri üzerine düsürmeye çalisarak savunmanizi yapin. Bölüm aralarinda kazanacaginiz puanlarla sihir ve savunma gücünüzü arttiracak aletler ve sihirler satin alabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Şato Büyücü


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *