oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Sanal Akvaryum oyunu

TAM EKRAN

Sanal Akvaryum [3.7]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Sanal Akvaryum oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
iste size güzel bir sanal akvaryum oyunu, günlük olarak yaptiginiz ziyaretlerde sizi unutmayan sistemimiz uzun zaman boyunca yasatip besleyebileceginiz bu akvaryumu hizmetinize sunuyor. Oyunu bir kere oynadiktan sonra sonraki ziyaretlerinizde kaldiginiz yerden devam edebiliyorsunuz. Yükleme tamamlandiktan sonra PLAY NOW butonuna basin gelen ekranda balik çesitlerinden en az 4 tane seçip NEXT butonuna basin. Akvaryumunuzu istediginiz gibi düzenlemek için oyun ekrani altindaki ok tuslarini kullanarak akvaryumunuzun çesitli yerlerindeki dekorlari degistirin, NEXT butonuna ve gelen ekranda da CLOSE butonuna basarak oyuna baslayin, akvaryumunuzu günde en az bir kere ziyaret edip baliklarinizi beslemelisiniz, ayrica baliklarinizin saglikli büyümeleri için vitamin ilaç gibi malzemeleri de satin alabilir, büyüyen baliklarinizi satarak para kazanip akvaryumunuz için yeni obje yada baliklar alarak isi büyütebilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Sanal Akvaryum


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *