oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Samurayın Kanı oyunu

TAM EKRAN

Samurayın Kanı [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Döyüş oyunları kategorisi altında paylaşılan Samurayın Kanı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Çok uzun zaman önce uzak doguda dünyayi yöneten 7 gücün var olduguna ve bu güçlerin simgesel cisimlerde saklandigina inanilirdi. Isik , yildirim , ates , toprak , rüzgar , su ve karanlik dünyayi yönetebilecek güçlerdi, bu güçlerin hepsini elinde tutan ise dünyanin hakimi olacak kisiydi. iste kahramnimizin macerasi hain bir saldiri ile bu simgesel güçleriden birisini elinde tutan büyük babasinin öldürülmesinden sonra basliyor. Büyük babasinin intikamini almaya yemin eden samurayimiz ailesinden çalinan 7 elemntten birinin ve digerlerinin pesine düserek intikamini almaya yemin ediyor. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin oyun ile ilgili açiklamalari okuyarak ok tuslarina basip açiklamalari geçin, tanitim filmini seyrederek maceranin baslangicini ögrenin, yada tanitimi geçmek için SKIP INTRO butonunu tiklayin, PLAY butonuna basarak oyuna baslayin. Hareket etmek için yön tuslarini, savasçilara saldirmak için klavyeden Z-X tuslarini özel vurus yapmak için A tusunu kullanin, son bölümde elementlerin hepsini topladiktan sonra elementleri dogru sekilde yerlestirip sifreyi çözmeniz gerekiyor bu bölümde elementlerin yerlerini degistirmek için S-D tuslarini kullanin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Samuray'in Kani


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *