oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Robotun Kaçisi oyunu

TAM EKRAN

Robotun Kaçisi [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Robotun Kaçisi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
NDR robot üretim fabrikasi gelistirdigi yeni teknoloji ile prototip olarak ürettigi robotta program disi gelismeler tespit ederek üretimi durdurdu, proje askiya alinacak ve üretilmis ilk prototip olarak sizin robotunuz durumu fark etti yok edilecegini anlayan robot bu gece fabrikadan kaçacak. Yapmaniz gereken robotunuza bu kaçis macerasinda yardim etmek. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basarak oyuna baslayin baslangiçta gösterilen INTRO kismini atlamak için K tuluna basin, yön tuslarini kullanarak ilerleyebilir, SPACE tusuna basarak ates edebilir ve 1-2-3 tuslariyla kullandiginiz silahlari degistirebilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Robotun Kaçisi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *