oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Robot Tanklar oyunu

TAM EKRAN

Robot Tanklar [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Robot Tanklar oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Robot tankinizla sokaklarda karsiniza çikan rakiplerinizle savasin, çesitli makine parçalari toplayarak büyük savunma silahinizi olusturmaya çalisacaksiniz, parçalar disinda enerji tabletleri, yakit depolari ve lazer plazmalarida toplayip ates gücünüzü destekleyerek svasmaya devam edin. Tollara dösenmis mayinlara dikkat. Oyun yüklendikten sonra JUGAR butonuna tiklayarak oyuna baslayin, klavyeden yön tuslariyla tankinizi hareket ettirin SPACE tusuyla füzeleriniz atesleyin, CTRL tusunu kullanarak lazeri atesleyin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Robot Tanklar


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *