oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Renkli Yüzler oyunu

TAM EKRAN

Renkli Yüzler [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Renkli Yüzler oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyun yüklendikten sonra PLAY butonu ile oyuna baslayin, mouse ve sol tiklamayai kullanarak oyun alanindaki ayni renkte en az 2 tane yanyana duran surata tikliyarak yok etmelisin. Oyun sonunda birbirinden uzak kalan suratlari alttaki 3 butondan sag ve soldakine basarak oyun alanini çevirerek yanyana getirmeye çalisip tekrar tiklayarak yok ederek bölümleri tamamlayin ve NEXT butonuna basarak bir sonraki bölüme geçebilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Renkli Yüzler


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar