oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Rehineler oyunu

TAM EKRAN

Rehineler [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Rehineler oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
13 yasindan küçük ziyaretçilerimiz bu oyun siddet ögeleri içerdigi için sizlerin oynamasi uygun degildir. Lütfen basaka bir oyun seçiniz.
Oyun yüklendikten sonra oyun hakkinda bilgilerin yer aldigi bir dizi tanitim yapiliyor. Bu açiklamalari okuduktan sonra OK butonlarina ve CONTINUE butonlarina basarak geçin. Garip bir rehine olayi ile karsi karsiyasiniz. elebaslari bir ayi olan bir grup hayvan çetesi çocuklari esir almislar ve istekleri gerçeklesmedikçe öldürüyorlar rehinelerini. Siz rehine olaylarinda tcrübeli bir ajan olarak olaya el koyuyorsunuz. Yapmaniz gereken elebaslari ve diger teröristleri yok etmek, Oyunda nisan almak ve ates etmek için mouse u sapga sala hareket ederek el bombalarindan ve düsmanlardan korunmak için klavyeden A-D tuslarini kullanabilirsiniz. iyi avlar..

Oyunla ilgili etiketler: Rehineler


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *