oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Ragbi şut Çek oyunu

TAM EKRAN

Ragbi şut Çek [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Ragbi şut Çek oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Amerikan futbolu sut atma oyununda oynayabileceginiz 5 farkli oyun bulunmakta bunlar; puanli oyun, hedef vurma oyunu, puan yarisi, en uzaga atma oyunu ve direk vurma oyunu, hepside zevkle oynayabileceginiz bölümler. Yükleme tamamlandiktan sonra 5 bölümden birini seçin gelen ekranda PLAY butonunu tiklayin, Mouse ile topu atacaginiz istikameti belirleyip sol tiklayin ekranda görünen göstergenin turuncu kismi atis hizi mavi kismi ise atis etkinligidir, her iki gösterge de dik konuma ulastiginda sol tiklama yaparak atis gücünüzü ve etkinligini ayarlayip vurusunuzu gerçeklestirin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Ragbi şut Çek


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *