oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Pizzaci Papa Loui oyunu

TAM EKRAN

Pizzaci Papa Loui [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Pizzaci Papa Loui oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sevimli Pizzaci Papa Loui nefis pizzalarini dagitirken basina gelen maceralari sizinle paylasiyor bu sevimli oyunda. Pizzacimiz düsmanlari sagan, biber ve güçlü pizza canavarina karsi heyecanli bir serüven yasayip tutsak kalmis arkadaslarini kurtariyor, bu güzel macerayi birlikte yasayin. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonu ile oyuna baslayin, klavyeden yön tuslarini kullanarak hareket edin, SPACE tusu ile ziplayin zipladiktan sonra havadayken SPACE tusunu tekrar basip basili tutarsaniz pizzaciniz havada daha uzun süre kalir ve paralari toplamaniz kolaylasir, tuzluk seklindeki nesneleri toplayin ve rakiplerinize bunlari X tusuna basarak atin, Z tusu ile elinizdeki tokmagi rakiplerinize vurarak puan alin, yerde buldugunuz yada pizza canavarindan kurtardiginiz pizza paketlerini asagi ok tusu ile toplayarak biriktirin bu paketler bölüm sonunda açmaniz gereken kafes için isinize yarayacak. Oyun toplam olarak 5 farkli bölümden olusuyor, her bölümde oldukça zevkli. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Pizzaci Papa Loui


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *