oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Piramit İnşaatı oyunu

TAM EKRAN

Piramit İnşaatı [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Piramit İnşaatı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Tarih çoooook eski, yer Mısır, günümüzde Mısır'da hala ayakta olan görkemli firavunların mezarlarının bulunduğu Piramitlerin inşaatı hızla sürüyor ve binlerce işçi bu piramitlerin inşaatında çalışıyor. Oyunda hızla yükselmesi gereken piramitlere büyük taş tuğlalar taşıyan işçilere yardımcı olacaksınız. Bunun için piramitin duvarları boyunca bekleyen piramit işçilerine yardım edeceksiniz. .com kolaylıkla diler.

Oyunla ilgili etiketler: Piramit İnşaatı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar