oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Penaltı heyecanı oyunu

TAM EKRAN

Penaltı heyecanı [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Futbol oyunları kategorisi altında paylaşılan Penaltı heyecanı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Takımını seç.Atış yapmak için ilk bastığında topa geliş yönün ikinci basışında vuruşun ayarlanır.Fazla basılı tutma,hemen bas bırak.Kaleye geçtiğinde de kısa süre gözüken kırmızı nokta nereye atlaman gerektiğini gösterir.

Oyunla ilgili etiketler: Penaltı heyecanı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : aladdin |Tarih : 08.05.2010
futbol oyunu
Yazan : Necefli Raul |Tarih : 28.08.2010
tyy
Yazan : Necefli Raul |Tarih : 29.08.2010
asdfghj
Yazan : zvtzü |Tarih : 08.10.2010
ützaüzaü
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *