oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Patates Kızartması oyunu

TAM EKRAN

Patates Kızartması [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Yemək oyunları kategorisi altında paylaşılan Patates Kızartması oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Sue patates kızartması yapıyor.Mor ve sarı renklerde iki çeşit patates var. Ekranın altındaki sürahi ile sulayıp patates fidanlarını büyütebilirsiniz.Yeterince sulanınca yanında bir patates daha çıkar. Bu patatesi alıp toprağa yeniden ekebilirsiniz veya kızartma fabrikasında mangalın üstüne koyabilirsiniz. Klavyenizdeki boşluk tuşu sağa sola dönmenizi sağlar. Ancak mangalda dikkat etmeniz gereken sağ alt taraftaki patates türü seçme butonu. Burada kızartacağınız patatesin rengindeki butona bamalısınız. Kızaran patates yanmadan hemen üstündeki küreye atılmalı.Buraya bir patataes türünden 10 tane attığınızda START yazısı çıkar. Basınca patatesler dilimlenir.Kürenin sağındaki kolu çektiğinizde patatesler kutuya dolar. Ekranın sol üst köşesinde hangi türden kaç kutu hazırlamanız gerektiği var. Ekranın altında da süreniz akıyor.Hadi bakalım başarabilecek misiniz?

Oyunla ilgili etiketler: Patates Kızartması


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *