oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Parkta Gezinti oyunu

TAM EKRAN

Parkta Gezinti [2.8]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Parkta Gezinti oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Yasli amcamiz sevimli köpegi ile güzel bir park gezintisi yapmak istiyor, ama parktaki çesitli engelleri asmak için yardiminiza ihtiyaçlari var, Dostarimiza yardim edelim mi? Yükleme tamamlandiktan sonra START GAME butonuna basin, SPACE yada ENTER tusuna basarak oyuna baslayin, klavyeden yön tuslarini kullanara hareket edin engellerin üzerinden atlamak için yukari ok tusuna basin, bazi engelleri atlayarak bazilarinida size ekstradan verilen aletleri kullanarak geçmeye çalisip dondurmalari toplayarak oyunu oynayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Parkta Gezinti


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Leyla Memmedova |Tarih : 02.01.2012
Parkda gezinti
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *