oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Özel Dedektif oyunu

TAM EKRAN

Özel Dedektif [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Özel Dedektif oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
sehirdeki en ünlü ve yetenekli dedektifsiniz, günlerden bir gün kapinizi genç bir bayan çaliyor ve kiz kardesinin öldürüldügünü idda ederek polis raporlarinda söylenenin aksine kiz kardesinin intihar etmedigini öldürüldügüne emin oldugunu söyleyerek sizden bu davayi çözmenizi istiyor. Davayi kabul ederek oyuna basliyorsunuz. Polis merkezindeki dostlarinizla konusup dosyayi incelemeye basliyorsunuz, cinayet mahalline ve sehrin çesitli bölgelerinde ki dostlariniza giderek sorusturmayi derinlestirip bu ölüm olayinin bir cinayet mi yoksa intehar mi oldugunu aydinlatmaniz gerekiyor. Oyun yüklendikten sonra zamana bagli 4 oyun modundan birini seçin, tanitim demosu ve anlatimlar için biraz ingilizce bilmeli yada bilen bir arkadasinizdan yardim almalisiniz, oyalayici ve eglenceli bir oyun, begeneceginizi umariz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Özel Dedektif


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *