oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Orman Macerasi oyunu

TAM EKRAN

Orman Macerasi [2.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Orman Macerasi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Amazon ormaninda sevimli hayvanlarin pesine hain bir avci düsmüs, hayvanlari avlayip kafeslere koymaya çalisiyor, göreviniz avciyi engellemek. Yükleme tamamlandiktan sonra GA VERDER butonuna basin, gelecek ekranda oyunun nasil oynanancagi açiklaniyor, klavyeden yön tuslarini kullanarak hareket edin, agaçlara tirmanmak için yukari ok tusunu kullanin, avciya muz atip bayilmak için CTRL tusunu kullanin, iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Orman Macerasi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar