oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Ölümsüzlük Sirri oyunu

TAM EKRAN

Ölümsüzlük Sirri [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Ölümsüzlük Sirri oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Ölümsüzlük üzerine yapilan arastirmalar doga ananin sakladigi sirlarin ortaya çikmasina neden oluyor. Bir grup arastiricinin dünyanin uzak bir kösesinde yaptigi arastirmalar felaketle sonuçlandi, bir çok kisinin ve arastirici bilim adamlarinin öldügü düsünülüyor, onlardan bir süredir haber alinamiyor izlerina rastlanamiyor. Bu gizemli olayi ve sonuçlarini arastirmak üzere görevlendirilen Meg Simson'a rehberlik eden bir karakteri oynuyorsunuz, onlari çesitli tehlikelerden korumak ve bu gizemli olayi aydinlatmada beraber hareket etmelisiniz. Oyunun her sahnesinde çözmeniz gereken bir gizem ve sir var, oyun sahnesi içinde bulundugunuz sahne ve sahneleri iyice inceleyin ilk bakista farketmediginiz ip uçlarini toplamali onlarla ilgili bazi sonuç ve çikarimlara varmalisiniz, ancak bu sekilde gizemleri çözebilirsiniz, dikkatli olun, partnerlerinizin hayatlarini korumak için bazen tehlikeleri kendi üzerinize çekmeli onlarin yardimlariyla gizemleri çözmelisiniz. Oyun yüklendikten sonra intro ve açiklamalari seyredin, açiklamalara dikkat edin, gizemleri çözmek için mantikli düsünceler gelistirmeye ugrasin çünkü gerçekten güzel hazirlanmis bir oyun ile karsi karsiyasiniz. Oynda hareketler için yön tuslarini, ziplamak için CTRL tusunu kosmak için SHIFT ve yön tuslarini, topladiginiz bulmaca parçalarini kullanmak için SPACE tusunu kullanin. Oyunun ayrica inventory kismida var oyun sahnelerinde topladiginiz parçalar burada biriktiriliyor klavyeden i tsuna basarak inventory i çalistirip topladiginiz bulmaca parçalarini kullanarak yeni parçalar elde edbiliyor ve bunlari kullanabiliyorsunuz. iyi eglenceler ve garanti ediyoruz bu oyunun müptelasi olacaksiniz..

Oyunla ilgili etiketler: Ölümsüzlük Sirri


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *