oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Ofiste Kavga oyunu

TAM EKRAN

Ofiste Kavga [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Döyüş oyunları kategorisi altında paylaşılan Ofiste Kavga oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
doğa üstü güçlere sahip çocuğun ofiste çıkardığı kavga gün geçtikçe daha çok şiddetlenmekte ve yetenekleriyle bütün herkezi yenmektedir. bu süğer güçlü kahramanı yönlendirmek için w,a,s,d harflerini kullanıcaksınız saldırmak için ise j harfini. çeşitli teknikleri oyun içinde öğreniceksiniz.

Oyunla ilgili etiketler: Ofiste Kavga


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : mehmed poladli |Tarih : 06.11.2011
atam banan alib
Yazan : tofig |Tarih : 08.11.2011
neyniyim
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *