oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Obur Karasinek oyunu

TAM EKRAN

Obur Karasinek [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Obur Karasinek oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Mutfak masasinin devamli müsterisi karasinek ve dayanilmaz lezzette yemek artiklari iste ayrilmaz ikili, sicak yaz günlerinde masadaki yemek artiklari tam bizim karasinegimize göre. Bu oyunda yemek artiklarini yemege çalisan karasinege hain avcilardan kaçmasi ve yemek artiklarini toplamasinda yardimci oluyorsunuz. Yükleme tamamlandiktan sonra START butonuna basin, klavyeden yön tuslarini kullanarak karasinegi yönlendirin SPACE tusu ve yön tuslari ile uçabilirsiniz, en çok dikkat etmeniz gereken sey sineklik ile avlanmamak. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Obur Karasinek


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar