oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Necrathlon oyunu

TAM EKRAN

Necrathlon [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Necrathlon oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Çukur atlama, agirlik kaldirma, mezar kazma ve gülle atma olmak üzere 4 farkli dalda yaptiginiz ilginç bir atletizm faaliyeti. Oyun yüklendikten sonra herhangi bir tusa basin, gelen ekranda PLAY butonunu tiklayin, ilk bölümde çukur atlama için klavyeden B-V tuslari ile kosun ve atlamak için SPACE tusunu kullanin, ikinci bölüm agirlik kaldirmada gücünüzü arttirmak için B-V tuslarini kullanin, üçüncü bölüm mezar kazma için B-V tuslarini kullanarak en kisa sürede 6 feet çukur kazmalisiniz ve son bölüm gülle atmada B-V tuslari ile kosup SPACE tusu ile gülleyi atmaya çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Necrathlon


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *