oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Megaman: Proje X oyunu

TAM EKRAN

Megaman: Proje X [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Megaman: Proje X oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Megaman in bu yeni oyununda megamen ve arkadaslari Zero ve Bass 4 farkli maceraya atiliyorlar, kahramnizi seçin maceraya atlayin. Yükleme tamamlandiktan sonra TIME TRAIL butonuna basin, gelen ekranda oyun için kahramanizi Ok ve CHOSE butonlarini kullanarak seçin, klavyeden kontrol tuslari ile hareket edin, X tuslu ile ziplayin, SPACE ile ates edin, SHIFT ile yuvarlanarak düsmanlarinizla savasin. CONTROLS menüsünden oyunun kontrol tuslarini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Megaman: Proje X


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar