oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Mega ve Mario oyunu

TAM EKRAN

Mega ve Mario [2.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Mega ve Mario oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kahramanimiz Megaman dostumuz mario nun dünyasinda hapis kaldi, Megaman i kurtarmak sizin göreviniz. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonunu tiklayip oyuna baslayin, Klavyeden yön tuslarini kullanarak magamen i yönlendirin, A-S-D tuslari ile rakiplerinizi yok edin, C tusu ile gelen saldirilari bloke edin, SPACE tusu ile sprint yapin, Z-Q tuslariyla özel silahlarinizi kullananin (1. bölümden sonra). iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Mega ve Mario


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar