oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Mario ve Rakipleri oyunu

TAM EKRAN

Mario ve Rakipleri [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Mario ve Rakipleri oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Dostumuz mario rakipleri Goomba ve Koopa ya karsi bir maceraya atiliyor dostumuza bu macerasinda arkadaslik ve klavuzluk etmek istermisiniz. Oyunda amaciniz oyun alaninda rakiplerinizin sayisinin artmasini engellemek sag sol ve yukaridan oyun alanina giren rakiplerinizi üzerlerinde ziplayarak yok ederek sayilarinin artmasini engelleyin, verilen çalar saat bonus lari toplayarak oyunu oynayin. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin 3 farkli oyun sahnesinden en bastaki açik olani seçerek oyuna baslayin, klavyeden yön tuslarini kullanarak dostumuz mario yu yönlendirin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Mario ve Rakipleri


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *