oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Manyak Dövüş oyunu

TAM EKRAN

Manyak Dövüş [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Döyüş oyunları kategorisi altında paylaşılan Manyak Dövüş oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Önce dövüşçünüzü tasarlayabilirsiniz.Ok tuşları ile hareket,I,O,P ile dövüş.Güreş halinde veya yerdeyken I ve O tuşlarına ardarda basın.Rakibinizin gücü tükenince P ile üstüne atlayıp 3 saniye bekleyin.

Oyunla ilgili etiketler: Manyak Dövüş


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : perviz |Tarih : 29.09.2009
fdh==[[=[
Yazan : xanlar abbasov |Tarih : 27.01.2010
oyun gonderin
Yazan : ayten |Tarih : 09.05.2010
nece yukleyim....???
Yazan : bella |Tarih : 12.10.2010
bu ne oyunlarde e apar tulla zibile
Yazan : ismail oymak |Tarih : 30.11.2010
çok güzel
Yazan : EZIZ |Tarih : 08.09.2011
eziz
Yazan : senan |Tarih : 03.12.2011
usag usag oyunlari saliblar bura bu nedi eeee
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *