oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Mafya Tetikçisi oyunu

TAM EKRAN

Mafya Tetikçisi [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Mafya Tetikçisi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Azili bir mafya ailesinin tetikçisi olarak görev yapiyorsunuz.. size verilen görevleri yerine getirerek iyi para kazaniyorsunuz ancak su testisinin su yolunda kirilmasini önlemek için dikkatli olmalisiniz. Oyun yüklendikten sonra tanitim kismini seyretmeden geçmek için SKIP butonunu kullanin, gelecek ekranda PLAY butonunu tiklayarak oyuna baslayin, bölüm baslarindaki açiklamalari geçmek için SKIP butonunu tiklayabilirsiniz, açiklama animasyonlarindan sonra gelen ekranlarda OBJECTIVE yazisiniz altinda size verilen görevleri göreceksiniz, bu noktada biraz ingilizce bilgisine ihtiyaciniz olacak, örnegin ilk bölümde kirmizi Mafya ya arazi satmak isteyen gri mafya üyesini öldürmeniz isteniyor (çantali adam), ayni sekilde daha sonraki bölümde arkadaki arabada savciyi vurmaniz gerekiyor, daha sonraki bölümde Angelo disinda herkesi vurmalisiniz. Görevleriniz ögrendikten sonra oyuna baslamak için ekranin sol alt kismindaki OK butonuna basarak oyuna baslayin, Mouse ve sol tiklama yardimiyla nisan alarak ates edebilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Mafya Tetikçisi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *