oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Mafya Tetikçisi II oyunu

TAM EKRAN

Mafya Tetikçisi II [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Mafya Tetikçisi II oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
iki mafya ailesi arasindaki anlasmazlik gün geçtikçe artarken ailelerden birisi sizi kiralamaya karar veriyor, aldiginiz mesaj ile ise koyuluyorsunuz, rakip ailenin en yasli üyesini öldürmek üzere yola çikiyorsunuz, görev çok tehlikeli ama yapilmasi gerekli. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin, Gelen ekranda GUN SHOP butonuna tiklayip silah satin alin, BEN'in ofisine gidip görevinizi ögrenip kabul edin, oyun basladiginda aracinizla sehir sokaklarinda kalabalik trafikte araç kullanmaniz gerekiyor, bunun için klavyden yön tuslarini kullanabilirsiniz, oyun ekraninda bamaniz gereken yön tuslari kirmizi oklar ile gösteriliyor, görev yerine ulasip suikasti gerçeklestirmelisiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Mafya Tetikçisi II


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *