oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kuzco Altın Madalya oyunu

TAM EKRAN

Kuzco Altın Madalya [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Kuzco Altın Madalya oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Dostumuz Kuzco olimpiyatlarda altin madalya kazanma hayalleri kuruyor gelin bu hayali gerçeklestirmesinde Kuzco ya yardim edelim, Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basin, oyunun oynanmasi ile ilgili tanitima göz attiktan sonra PLAY butonuna basarak oyuna baslayin, toplam 10 farkli spor kategorisinde yarisacaksiniz bunlardan bazilari 100m kosu, 400m kosu, engelli kosu, cirit, gülle, disk atma ve benzeri spor dallari, tüm yarismalarda klavyeden sag-sol ok tuslarini arka arkaya sirayla basarak kosun ve SPACE tusunu kullanarak atlayisinizi veya atisinizi gerçeklestirin, her dalda 600 puani geçmeniz gerekiyor yoksa altin madalya hayalleriniz suya düser. iyieglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kuzco Altın Madalya Altın Madalya


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *