oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kutup Voleybolu oyunu

TAM EKRAN

Kutup Voleybolu [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Kutup Voleybolu oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Bu sevimli fok baliklariyla çekismeli bir voleybol maçi yapmak ister misiniz?. iki kisi ile de oynanabilen zevkli ve çekismeli bir oyun. Yükleme tamamlandiktan sonra oyun ekraninin alt kismindan ONE PLAYER (tek kisilik oyun) yada TWO PLAYER (iki kisilik oyun) butonlarindan birini seçerek oyuna baslayin, tek kisilik oyunda bilgisayariniza karsi klavyeden yön tuslarini kullanabilirsiniz, iki kisilik oyun için 2. oyuncu yine klavyeden Z-S-C tuslarini kullanabilir, oyunda amaciniz topu yere düsürmeden rakip oyuncuya atmaktir, sahaniza gelen topa birden fazla vurabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kutup Voleybolu


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *