oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Korner ve Kafa oyunu

TAM EKRAN

Korner ve Kafa [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Korner ve Kafa oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Oyuna PLAY GAME Butonuna basarak baslayin. Oyunun oynanmasi hakkinda açiklamalari ögrendikten sonra CONTINUE Butonuna basarak oyuna baslayin. Korner vurusu yapidiktan sonra top kilaviz çizgide ilerlerken mouse u sol tiklayarak basil tutun ve bu sekilde mouse u hareket ettirerek kafa vurdugunuzda topun gidecegi noktayi belirleyin ve mouse un sol tusunu birakarak kafa vurusunu yapin. Çok zevkli bir oyun ustalastikça daha çok zevk alacaksiniz.

Oyunla ilgili etiketler: Korner ve Kafa


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *