oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Korner Atışı oyunu

TAM EKRAN

Korner Atışı [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Futbol oyunları kategorisi altında paylaşılan Korner Atışı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Start New Game ile başla.Ülke seçip devam et.Skip tutorial ile eğitimi geçebilirsin.Oklarla yönü ayarlayıp boşluk tuşu ile korneri kullan.Kornerden gelen topu iyi takip et.Yerini iyi ayarla ve boşluk ve ok tuşuyla vur.Bulunduğun yere ve zamanlamana bağlı olarak kafa,plase,vole vb. farklı vuruşlar yapabilirsin. Sonra kaleye sen geçiyorsun.Yine boşluk tuşuyla uçabilirsin.

Oyunla ilgili etiketler: Korner Atışı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : atilla |Tarih : 07.07.2010
yok
Yazan : Rustem Ismayilbeyli |Tarih : 04.08.2010
ben azerbaycanin baku sehrinden bu siteyi kendim buldum bir anda oyun.az yazarken bu site acildi ben futbol taraftariyim tum dunyani izliyorum Almanyadan Bayern Turkiyeden Fenerbahce Azerbaycandan Karabag ve s. oyun doldu oynamam gerekiyor hoscakalin!
Yazan : Mehman Məmmədov |Tarih : 16.11.2010
cox guzel oyun.
Yazan : SAHIB ELIYEV |Tarih : 23.04.2011
SUPPER COK GUZEL OYUNUDU ESIL 11M RERIY FUDBOLA OXSAYIR
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *