oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Korku Treni Kullan oyunu

TAM EKRAN

Korku Treni Kullan [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Korku Treni Kullan oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Rollercoaster Rush orjinal ismi ile henüz yayınlanmış oyunda daha önceleri .com a eklediğimiz korku treni inşaatı oyunlarının ardından bu kez korku treni kullanacaksınız. Oyunun kontrollerini yalnızca SAĞ ve SOL YÖN TUŞLARINI kullanarak sağlayabilirsiniz. Kontrollerini bu kadar basitken oyun aslında çok ta basit değil. Treni kullanırken kimse zarar görmemeli ve incinmemeli eğer oyunun bulunduğunuz seviyesini başarıyla geçerseniz ikinci aşamaya geçebilirsiniz ve bu şekilde .com korku treni kullan oyununda 15. seviyeye kadar ilerleyebilirsiniz. .com korku treninde korkusuz

Oyunla ilgili etiketler: Korku Treni Kullan


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *