oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Korku Gecesi oyunu

TAM EKRAN

Korku Gecesi [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Korku Gecesi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Işıkları kapatın.. bilgisayarınızın sesi açık olsun. Müthiş macera başlıyor... Desolation2 oyunumuzun orjinal ismi. Hayatta kalmak çok zor ancak imkansız değil. Oyunda kullanacağınız silahlar oldukça iyi, M16 ve Glock 17 ve Combat bıçağı. Oyunda hayatta kalmaya çalışacaksınız. MOUSE SOL TUŞUNU ATEŞ ETMEK İÇİN, R TUŞUNU ŞARJÖR DOLDURMAK için kullanacaksınız. Hareket etmek ve etrafa gözatmak için oyun ekranındaki OKLARI kullanacaksınız. .com korku öğeleri de bulunan bu oyunda, herkese iyi eğlenceler diler.Unutmayın oyunambarcısı korkmaz.

Oyunla ilgili etiketler: Korku Gecesi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *