oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kopya Çek II oyunu

TAM EKRAN

Kopya Çek II [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Kopya Çek II oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Evet her sinavda oldugu gibi kopya çekmek serbest ama yakalanmak yasak. Sinavdasiniz aksam bilgisayar oyunu oynamaktan ders çalisamadiniz, sinavi geçmek için kopya çekmekten baska çare yok.. Oyun ekraninda renkli ögrenci sizi gösteriyor adiniz Alex Sınıftaki arkadaslarinizdan size kopya verebileceklerin üzerlerinde ünlem isareti beliriyor bu ögrencilere tiklayarak ve tiklamayi basili tutarak, ögretmene yakalanmadan kopya çekme isini beceriyorsunuz. Oyunda bölümler ilerledikçe kopya çekmek zorlasiyor, bizce bu kadar ugrasip kopya çekeceginize oturup dersinizi çalisin daha iyi. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kopya Çek


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *