oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kış Sporları oyunu

TAM EKRAN

Kış Sporları [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: İdman oyunları kategorisi altında paylaşılan Kış Sporları oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kis sporlarini sevenler için harika bir oyun. Zaman yaoklugu yada mali meselelerden dolayi tatile gidememisseniz, bembeyaz karlarin ve kayak yapmanin özlemini çekiyorsaniz bu oyunu siddetle tavsiye ederiz. Oyunda 4 farkli kategoride yarisma yapiyorsunuz, oldukça zevkli yarismalar. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuyla oyuna baslayin sirayla Kros kayak, nisancilik, atlama ve curling kategorilerinde yarisacaksiniz. Kros kayakta mouse yardimiyla çizgilerde yürümeye çalisin sol tusu basili tutarak hizlanin, nisancilkta mouse ve sol tiklamayla hedefleri vurmaya çalisin, atlama kategorisinde rampadan çiktiktan sonra uçus açinizi mouse ile ayarlamaya çalisarak havada uzun süre kalmaya çalisin, curlingde yine mouse yardimiyla atis açinizi ayarlayip sol tiklama ile atis gücünü uygun seviyede tutarak sol tusu birakip atisinizi gerçeklestirin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kış Sporları


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *