oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kılıç Savaşları oyunu

TAM EKRAN

Kılıç Savaşları [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Döyüş oyunları kategorisi altında paylaşılan Kılıç Savaşları oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Bu oyun siddet ögeleri içerdiginden küçük oyuncularimiz için uygun degildir lütfen baka bir oyun seçiniz. Acimasiz ucube iskeletorun dünyaca ünlü satosunda yapilan yillik geleneksel kiliç savaslarina devetlisiniz. Kan ve vahset bu savasta tek göreceginiz sey, merhameti ise kediler yemis :)).. Oyun yüklendikten sonra oyuncu sayisi seçimi yapin oyunu iki kisi ilede oynayabilirsiniz, gelecek ekranda kendiniz için bir dövüsçü seçip OK butonlarini tiklayarak oyuna baslayin. Oyunda 1. oyuncu için kontroller: yön tusalari, hamle BACKSPACE, yöntuslariyla hamle tusunu koordineli olarak kullanarak sik hareketler yapabilirsiniz. ikinci oyuncu için harekerler: D-F-G-R, hamle numerik klavyeden . tusu. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kiliç Savaslari


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *