oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kayip Tapinak oyunu

TAM EKRAN

Kayip Tapinak [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Kayip Tapinak oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Dostlarimiz Jason ve Mark Amazon ormanlarinda Kayip inca Tapinagini ariyorlar, Dostlarimizin bilmecelerle dolu engelleri asmasi için sizin yardiminiz gerekiyor, Mark keskin zekasi ve yetenekleri ile engelleri asacak isler yaparken, Jason güçlü kuvvetli kollari ile agir engelleri yoldan kaldiriyor, iki dostumuz el ele verince asamayacaklari engel yok. Yükleme tamamlandiktan sonra START butonuna basin, her bölümde çözmeniz gereken bulmacalar ve bu bulmacalarin olusturdugu engeller var, Mark'in, yol yapma ve ip atma yeteneklerini (X tusu) Jason'nin kaldirma gücü (SPACE tusu) kullanarak engelleri asarak kayip tapinagi bulun, Jason ve Mar arasinda seçim yapmak için Z tusunu kullanin. iyi eglenceler.

Oyunla ilgili etiketler: Kayip Tapinak


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *