oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kayip Misketler oyunu

TAM EKRAN

Kayip Misketler [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Kayip Misketler oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Misketleriniz kayip, hemen onlari bulmali ve tumba, mors çanak bas alti oynamak için sokaga çikarak arkadaslarinizla bulusmalisiniz, hem annenizde bu daginikliginizdan çok yakiniyor oyuncak odanizin derli toplu olmasini istiyoe. Oyun ygklendikten sonra zorluk derecesini seçerek oyuna baslayin, oyun ekrani sürekli hareket ediyor, mouse ile kontrol ettiginiz kübünüzü odaninzin turuncu duvarlarinia çarptirmadan oda içinde dolastirarak kayip daginil misketlerinizi toplmaya çalisin, oyun ekranindaki sitah beya daireler sizi ziplatiyor bu sekilde duvarlarin üzerinden ziplayabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kayip Misketler


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *