oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kayip Çocuk oyunu

TAM EKRAN

Kayip Çocuk [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Kayip Çocuk oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kahramanimiz bilgisayar basinda oyun oynarken birden doga üstü bir olay gerseklesiyor ve bilgisayar saskin çocugu içine aliyor. Kahramanimiz bilgisayar dünyasinda kaybolmus bir sekilde evinin yolunu ararken bizim yardimimizi bekliyor. sakin çocugu evine ulastirmak için yardim edin. Oyun yüklendikten PLAY butonuna basin, oyunda mouse ve sol tiklma kullanarak saskin çocugun yoluna çikacak engelleri kaldirmaya, asamayacagi engelleri geçmesi için yol açmaya çalisacaksiniz, bunun için biraz yaraticiliginizi ve zekanizi ön plana çikarark düsünmeli ve engel olacak nesneleri yada varliklari çesitli sekillerde kullanip saskin çocugun yolunu açmalisiniz, örnegin ilk bölümde küçük kizilderiliyi engellemek için tepenin üzerindeki kizilderili çadirini mouse ile tutup sürükleyerek kizilderiliye vermeli, derenin kenarinda yatan ayiya dereden bir balik tutup vermelisiniz, ayi baligi yerken saskin çukta ayinin yanindan dereye düsmeden geçebiliyor. Örnekte oldugu gibi engelleri kaldirarak saskin çocugun yolunu açarak oyunu oynayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kayip Çocuk


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *