oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kargo Topla oyunu

TAM EKRAN

Kargo Topla [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Kargo Topla oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kargo sirketinde kurye olarak çalisiyorsunuz, öglen yemegi saatine kadar tüm kargolari toplayip merkeze geri dönmelisiniz, aksi taktirde kovulacaksiniz, düsmanlariniz isinizi engellemek için ellerinden geleni yapiyorlar dikkatli olun. Yükleme tamamlandiktan sonra PLAY butonuna basin kargolari toplamak için bir araç seçin ve oyuna baslayin, kirmizi X isaretleri ile puan kazanin, kargo paketlerini toplayin, rakip araçlardan uzak durun, kalkanlari toplatip rakiplere saldirabilirsiniz, ingilz anahtarlarini toplayip hasar gören aracinizi tamir edin. Oyunu klavyeden yön tuslari ile oynayabilirsiniz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kargo Topla


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *