oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kargo Teslimatı oyunu

TAM EKRAN

Kargo Teslimatı [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Kargo Teslimatı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kargo dagitim isindesiniz, ancak dagitimini yaptiginiz paketler yasa disi, sehrin sokaklarini gözetleyen güvenlik kameralarina yakalanmadan kargoyu gitmesi gereken yere ulastirmalisiniz. Yükleme tamamlandiktan sonra PLAY NOW butonuna basin oyun ekraninda ok isaretleriyle gösterilen beyaz araba ile kargo tasiyorsunuz, yine oyun ekraninda yanip sönen daireler ile gösterilen yer ise kargoyu götürmeniz gereken nokta. Klavyeden yön tuslarini kullanarak aracinizi yönlendirin güvenlik kameralarina yakalanmadan korgoyu adrese teslim etmeye çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kargo Teslimatı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *