oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kaptan Ducky II oyunu

TAM EKRAN

Kaptan Ducky II [2.9]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan Kaptan Ducky II oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Kaptan Ducky ilk macerayi tamamladiktan sonra verilen görev geregi uzay macerasina basladi iste ikinci macerasi ile karsinizda.. göreviniz yaklasmakta oldugunuz gezegenin etrafindaki astroid kusagindan kurtulmak. Yükleme tamamlandiktan sonra PLAY butonuna basin, NEXT butonlarini tiklayarak oyuna baslayin, geminize dogru gelen göktaslari, mayinlar ve çesitli engelleri Mouse unuz ile nisan alip sol tiklama ile ates ederek yok etmeye çalisip geminizi bu astroid kusaginda güvenle ve saglam bi sekilde geçirmeye çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kaptan Ducky II


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *