oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kanli Tusunami oyunu

TAM EKRAN

Kanli Tusunami [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Kanli Tusunami oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Yil 2046 üçüncü dünya savasindan sonra Ramal Yalhi önderliginde toplanan bir grup teröris gruplarina kanli tusunami ismini verip eylemler yapmaya basladilar, son operasyonlarinda bilim adamlarinin gelistirmeye çalistiklari yeni bir projenin ilk denemelerinin yapidigi arastirma binasini ele geçirip bu yeni teknolojiyi çalmak için harekete geçtiler.. Göeviniz arastirma binasina girerek terörist grubu etkisiz hale getirmek ve lider lerini yok etmek. Oyun yüklendikten sonra PLAY yazisi yanindaki yuvarlak butona basin, helikopterle binanin çatisina indiriliyorsunuiz. Mouse u ve sol tiklamayi kullanarak teröristleri etkisiz hale getirin, kapilari açmak yada bilim adamlari ile konusmak ve bilgi almak için mouse ile üzerlerine gelip yesil karede USE yada TALK ibarelerinin çikmasini bekleyerek sol tiklayin, size verilenip uçlari ve talimatlara göre dikkatli davranarak oyunu oynayin, bina içerisindeki odalarda kullanabileceginiz, ilkyardim kitleri, patlayici ve cephane ve bulmaca parçalari var bunlari gözden kaçirmadan toplamaya çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kanli Tusunami


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar