oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Kanit Pesinde oyunu

TAM EKRAN

Kanit Pesinde [3.3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Kanit Pesinde oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Mahkemede tutuksuz yargilanmakta olan bir mafya elemani hakkinda suç üstü delililer toplamak üzere yakin takiptesiniz. Minibüsünüz ile yesil renkli taksiyi çok yaklasmadan takip edin aracin durdugu yerde mavi renk çarpi ile isaret edilen yere park edin, gelecek sahnede haydutu paket alis verisi yaparken fotograflamaniz gerekiyor, yukari-asagi ok tuslarina basarak makinenizi hazir hale getirip SPACE tusuna basarak fotografi çekin, fotograf çekimi tamamlandiktan sonra gelen ekranda yesil araba hareket etmeden arabanin geçecegi yerden minübüsünüzü çekerek mafya elemaninin sizi farketmesini önlemeniz gerekiyor. diger oyun bölümlerindede ayni sekilde takipler ve fotograf çekimleriyle oyun devam ediyor suç üstü 7 fotograf çekimini tamamladiktan sonra polis istasyonuna giderek dellilleri telim edip oyunu tamamliyorsunuz. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Kanit Pesinde


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *